advokatdanilchuk@gmail.com
м.Заліщики, Чортківського району, Тернопільської області , вул . С. Бандери,15 «а».

Підпишіться на нас:

Спадкове правоПро відкриття спадщини

Інформація з кримінального провадження та висновок судово-медичного експерта не є належними доказами реєстрації факту смерті особи.

 

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, розглядаючи спір про надання додаткового строку для прийняття спадщини у справі №638/17145/17.

Він відзначив, що, вирішуючи по суті спори про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, обов’язковому встановленню підлягають факт смерті фізичної особи та час відкриття спадщини. Вони перевіряються шляхом витребовування від спадкоємця свідоцтва про смерть, виданого органом РАЦС, або за безпосереднім доступом до реєстру актів цивільного стану.

Державна реєстрація смерті відбувається за документом установленої форми, виданим закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою, а також за рішенням суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

Натомість у матеріалах справи відсутні як видане в установленому законом порядку свідоцтво про смерть спадкодавця, так і докази про наявність актового запису про смерть останнього. Тож без з’ясування часу відкриття спадщини такий спір не може бути вирішений.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://advokatdanilchuk.com/wp-content/uploads/2021/04/white_logo-1.png
м.Заліщики, Чортківського району, Тернопільської області , вул . С. Бандери,15 «а».
Чернівці, вул. Андрія Кушніренка, 7 А, кабінет №105
+38(068)192-77-77
advokatdanilchuk@gmail.com

Підписуйтесь на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ