advokatdanilchuk@gmail.com
м.Заліщики, Чортківського району, Тернопільської області , вул . С. Бандери,15 «а».

Підпишіться на нас:

Кримінальне правоПостійна неявка прокурора в судові засідання при тому, що участь була визнана обов`язковою, є виявом неповаги до суду і учасників кримінального провадження. ✅ Ненадання прокурором матеріалів кримінального провадження, які стосуються зазначених у скарзі обставин, достеменно знаючи, що ні захисник, ні слідчий суддя не має доступу до них, свідчить про процесуальне зловживання прокурором своїми повноваженнями, що є недопустимим.

Ухвала слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 18 травня 2021 року (справа № 991/3086/21, 

провадження1-кс/991/3135/21)

Висновки суду щодо застосування норм права за результатами розгляду справи:

✅ Постійна неявка прокурора в судові засідання при тому, що участь була визнана обов`язковою, є виявом неповаги до суду і учасників кримінального провадження. 

✅ Ненадання прокурором матеріалів кримінального провадження, які стосуються зазначених у скарзі обставин, достеменно знаючи, що ні захисник, ні слідчий суддя не має доступу до них, свідчить про процесуальне зловживання прокурором своїми повноваженнями, що є недопустимим.

✅ КПК на відміну від інших процесуальних кодексів не містить серед засад кримінального провадження неприпустимість зловживання процесуальними правами і не встановлює критеріїв, за наявності яких поведінка учасника кримінального провадження може бути визнана зловживанням. Разом з тим, виходячи із загальних засад, зловживання можна визначити як дію або бездіяльність при реалізації учасником кримінального провадження своїх процесуальних прав без мети досягнення правомірного результату і всупереч змісту та призначенню цих прав, спрямовані на перешкоджання виконання завдань кримінального провадження. В цьому випадку поведінка прокурора (систематична неявка в судові засідання, неподання пояснень чи документів в підтвердження мотивів постановленого рішення, що оскаржується) містить ознаки бездіяльності, спрямованої на перешкоджання нормальному руху кримінального провадження, зокрема, в частині розгляду слідчим суддею скарги на рішення прокурора про відмову у задоволенні скарги на недотримання розумних строків у кримінальному провадженні.

Повний текст судового рішення за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/97032081

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

previous
Матеріали зібрані оперативними підрозділами з дотриманням вимог Закону України "Про ОРД" є документами та можуть використовуватися як докази.
next
В межах судового контролю слідчий суддя не може проігнорувати доводи сторін про зміну переліку матеріалів, що надаються стороні захисту протягом ознайомлення. Так, відповідно до ч. 2 ст. 290 КПК прокурор або слідчий за його дорученням зобов`язаний надати доступ до матеріалів досудового розслідування, які є в його розпорядженні, у тому числі будь-які докази, які самі по собі або в сукупності з іншими доказами можуть бути використані для доведення невинуватості або меншого ступеня винуватості обвинуваченого, або сприяти пом`якшенню покарання. У випадку, якщо при відкритті матеріалів стороні захисту надано опис документів, що містяться в кримінальному провадженні, то подальше надання для ознайомлення інших матеріалів, які не були включені у відповідний опис, викликає сумнів у їх правовій природі з точки зору наявності при завершенні досудового розслідування, вносить хаос в процес виконання вимог ст. 290 КПК,
https://advokatdanilchuk.com/wp-content/uploads/2021/04/white_logo-1.png
м.Заліщики, Чортківського району, Тернопільської області , вул . С. Бандери,15 «а».
Чернівці, вул. Андрія Кушніренка, 7 А, кабінет №105
+38(068)192-77-77
advokatdanilchuk@gmail.com

Підписуйтесь на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ