advokatdanilchuk@gmail.com
м.Заліщики, Чортківського району, Тернопільської області , вул . С. Бандери,15 «а».

Підпишіться на нас:

Кримінальне правоНюанси зняття арешту майна у закритому кримінальному провадженні. #чернівціадвокат#адвокаттернопіль#адвокатзаліщики#поліціяпідозра#прокуратураобвинувачений%адвокатсуд#адвокаткримінал#адвокатполіція#адвокатдокази#адвокатчортків#адвокатчернівці#розвідадвокат#130купападвокат#дтпаварія# ☎️Консультації та правнича допомога за телефоном: +38(068)-192-77-77 Адвокат Данильчук Назарій Богданович

Час знімати арешт з майна у кримінальному провадженні

Накладення арешту на майно – у деяких слідчих це улюблена дія. А ось знімати арешт не дуже люблять. І не роблять цього під час закриття провадження. Якщо Ви звернентесь до слдічого з таким проханням – він Вам повідомить, що немає права нічого робити у провадженні, досудове розслідування по якому завершено.

У цій статті поговоримо про скасування арешту саме по закритому кримінальному провадженню. Окремі позиції можна викорстовувати, якщо кримінальне провадження уже закривалося, але закриття було скасовано.

Якщо Вас цікавить як скасувати арешт у живому кримінальному провадженні – Вам сюди – https://protocol.ua/ru/skasovuemo_aresht_mayna_nakladenogo_u_kriminalnomu_provadgenni/

Кримінальний процес є специфічним процесуальним правом, і має свої особливості. Однією з таких особливостей є питання правосубєктності.

Норма ст. 55 Конституції України щодо гарантування кожному оскарження порушеного права у кримінальному процесі так просто не працює. Вам не лише потрібно довести, що Ваше право порушується – потрібно довести, що Ви є учасником конкретного кримінального провадження. Якщо ні – ідіть колядуйте. Таку, або ще більш неприємну відповідь Ви отримаєте у слідчого, детектива, прокурора чи судді.

Те саме скажуть Вам в порядку цивільного, господарського чи адміністративного судочинства.

Процедура зняття з арешту майна по закритому провадженню мала б виглядати так – під час закриття кримінального провадження слідчий або прокурор у цій же постанові скасовує арешт, повідомляє Вас про це, вживає заходів до повернення майна.

Так передбачено кримінальним процесуальним кодексом. На практиці усе навпаки, а потім ще навиворіт. Кожну дію слідчого, прокурора доводиться відстояти

Якщо наклали арешт на Ваше майно, і Ви не є потерпілим, підозрюваним – Ваш статус у кримінальному провадженні називається – «іншої особи, права та інтереси, якої обмежуються» та підвид цього статусу «треті особи, щодо майна якої вирішується питання про арешт.»

Такого статусу Ви набуваєте з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна.

У КПК є норма, яка наділяє Вас потужними правами – права та обов’язки, передбачені цим Кодексом для підозрюваного, обвинуваченого, в частині, що стосуються арешту майна. Вказаною нормою підкреслюється, що третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються арешту майна, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом.

Але навіть не сподівайтеся, що Вам автоматично будуть усе направляти. Своє право потрібно відстояти.

Відповідно до ч. 3 ст.174 КПК України прокурор одночасно з винесенням постанови про закриття кримінального провадження скасовує арешт майна, якщо воно не підлягає спеціальній конфіскації.

Частина 4 ст. 174 КПК України передбачає такий же обов’язок слідчого судді вирішити питання арешту одночасно з прийняттям рішення про закриття провадження.

Одночасно – це означає, що суб’єкт приймає рішення щодо арешту не перед винесенням постанови про закриття та не після винесення такої постанови. Одночасно – це вирішення питання арешту окремим пунктом постанови про закриття. Таким чином, питання арешту нерозривно пов’язане із (стосується) рішеннями про закриття кримінального провадження, а як уже зазначалося вище імперативна норма зобов’язує суб’єкта прийняття такого рішення вчинити процесуальну дію – повідомити третю особу та надати їй копії.

Користаючись наведеними нормами, та передбаченими у них правами подаємо клопотання до слідчого або прокурора з проханням повідомити в порядку ст. 211 КПК України про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються арешту майна.

Так, зігдно з ч. 1 ст. 111 КПК України повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію.

Статтею 112 КПК України визначено вимоги до повідомлення у кримінальному провадженні.

Швидше за все Ви отримаєте відписку невстановленої форми, але у якій Ви отримаєте дані щодо постанови про закриття кримінального провадження.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

previous
Підстави звільнення від кримінальної відповідальності за незаконні дії з наркотичними засобами без мети їх збуту – висновок ВС #чернівціадвокат#адвокаттернопіль#адвокатзаліщики#поліціяпідозра#прокуратураобвинувачений%адвокатсуд#адвокаткримінал#адвокатполіція#адвокатдокази#адвокатчортків#адвокатчернівці#розвідадвокат#130купападвокат#дтпаварія# ☎️Консультації та правнича допомога за телефоном: +38(068)-192-77-77 Адвокат Данильчук Назарій Богданович
next
КПК НЕ ПОКЛАДАЄ НА ПОТЕРПІЛОГО ОБОВ’ЯЗКУ ВИЗНАЧАТИ ПРАВИЛЬНІСТЬ КВАЛІФІКАЦІЇ, ЩО ЗОБОВ’ЯЗАНІ РОБИТИ ОРГАН ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ ТА СТОРОНА ОБВИНУВАЧЕННЯ #чернівціадвокат#адвокаттернопіль#адвокатзаліщики#поліціяпідозра#прокуратураобвинувачений%адвокатсуд#адвокаткримінал#адвокатполіція#адвокатдокази#адвокатчортків#адвокатчернівці#розвідадвокат#130купападвокат#дтпаварія# ☎️Консультації та правнича допомога за телефоном: +38(068)-192-77-77 Адвокат Данильчук Назарій Богданович
https://advokatdanilchuk.com/wp-content/uploads/2021/04/white_logo-1.png
м.Заліщики, Чортківського району, Тернопільської області , вул . С. Бандери,15 «а».
Чернівці, вул. Андрія Кушніренка, 7 А, кабінет №105
+38(068)192-77-77
advokatdanilchuk@gmail.com

Підписуйтесь на нас:

БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ