Матеріали зібрані оперативними підрозділами з дотриманням вимог Закону України “Про ОРД” є документами та можуть використовуватися як докази.
Судове рішення від 12 травня 2021 року, справа №750/10362/17: https://zakon.cc/court/document/read/96933490_0036f259
“Стосовно використання матеріалів оперативно-розшукової справи у кримінальному провадженні колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
…
Матеріали, в яких зафіксовано фактичні дані про протиправні діяння окремих осіб та груп осіб, зібрані оперативними підрозділами з дотриманням вимог Закону України “Про оперативно-розшукову діяльність”, за умови відповідності вимогам статті 99 КПК, є документами та можуть використовуватися в кримінальному провадженні як докази (абзац 2 частини 2 статті 99 КПК).
У випадках коли сторона обвинувачення вважає за необхідне посилатися на матеріали, отримані за результатами проведення оперативно-розшукової діяльності, вона має дотримуватися вимог, які висуваються КПК до визначення допустимості доказів.
У цьому провадження були розсекречені та відкриті стороні захисту та надані суду протоколи проведення оперативно-розшукових заходів і ухвали апеляційного суду, якими надавалися дозволи на їх проведення, що з огляду на позиції Великої палати Верховного Суду, висловлених у постановах від 16 січня 2019 року у провадженні № 13-37кс18 та 16 жовтня 2019 року у провадженні № 13-43кс19,є достатньою умовою для дослідження їх під час судового розгляду і надання їм відповідної оцінки, що не було зроблено судом апеляційної інстанції.”
Отримайте доступ до судової практики на сайті https://zakon.cc та на iOS: https://apps.apple.com/ua/app/id1352345440
Підписуйтесь на нас у Telegram: http://t.me/sinkoapps
Instagram: https://www.instagram.com/sinkoapps/
Приєднуйтесь до нашої групи: https://www.facebook.com/groups/novykodeksy
#матеріали #орд #докази #оперативний #підрозділ #кку #кк #верховнийсуд #суд #кпк #кпку #кримінальний #Україна #sinkoapps #zakoncc