Судове рішення від 11 квітня 2019 року, справа №642/5974/13-к: https://zakon.cc/court/document/read/81264179_1188cb8e
“Встановлення судом недопустимості доказів або порушень вимог процесуального закону під час збирання доказів не може повністю спростовувати фактів, які в них зафіксовано, та показання потерпілих та/або свідків.
Суд повинен ретельно оцінювати зміну показань потерпілих при наявності наведених обставин.
Також, колегія суддів вважає помилковими висновки суду першої інстанції щодо неналежного суб’єкта, який вправі був проводити досудове розслідування, лише на підставі того, що в електронній системі ЄРДР не відображено групу прокурорів та/або слідчих, яка повинна здійснювати досудове розслідування. А разом з цим безпідставно було визнано недопустимими всі докази у кримінальному провадженні.
Суд першої інстанції керувався Положенням, яке регулює порядок ведення ЄРДР. Однак неналежне ведення ЄРДР не може спростовувати або підтверджувати належність та допустимість всього об’єму доказів у кримінальному провадженні та з вірогідністю спростовувати суб’єктів, які вправі проводити досудове розслідування.
Той факт, що прокурор надав постанову на підтвердження суб’єктності працівників правоохоронного органу для ведення досудового розслідування лише під час судового провадження, також не має вплив на допустимість доказів.”
Отримайте доступ до судової практики на сайті https://zakon.cc та на iOS: https://apps.apple.com/ua/app/id1352345440
Підписуйтесь на нас у Telegram: http://t.me/sinkoapps
Instagram: https://www.instagram.com/sinkoapps/
Приєднуйтесь до нашої групи: https://www.facebook.com/groups/novykodeksy
#недопустимість #докази #факти #верховнийсуд #суд #Україна #sinkoapps #zakoncc
#адвокатзаліщики#адвокатсуд#адвокаткримінал#адвокатполіція#адвокатдокази#адвокатчортків# адвокатчернівці#